czwartek, 2 czerwca 2011

Grzegorz G.Bart Bartkowiak


Grzegorz 'G.Bart' Bartkowiak

Muzyk-kompozytor rodem z podpoznańskiej Mosiny obecnie zamieszkujący obrzeża Gorzowa Wielkopolskiego. Choć w swoim dwudziestoletnim dorobku artystycznym ma już ponad 40 nagranych albumów pod szyldami takich projektów jak IXXXI czy Nothing Project, świat internetowy usłyszał o nim dopiero w 2008 roku za pośrednictwem polskiej internetowej wytwórni Chill-Label, w której do dnia dzisiejszego wydał 3 albumy, nie szczędząc również kilku utworów do wytwórniowych składanek.

Z projektami wchodzącymi w skład SkalaCollective, G.Bart związany jest od 2009 roku, kiedy to poznał Roberta 'Roger' Demidziuka oraz Krysztofa 'Maya' Rucińskiego. Załapał z nimi wspólny język muzyczny i tak do dziś udziela się w niektórych nagraniach Skali, nagraniach solowych muzyków SkalaCollective oraz współtworzy Perry Ferya Band, gdzie zdecydowanie odbiega stylem gry od swoich solowych dokonań.

Jeśli już wspomniano o stylach gry, należy dodać, iż G.Bart komponuje w nurcie Elektroniki Klasycznej, nawiązując do takich Kompozytorów jak Jean Michel Jarre, Vangelis czy Jan Hammer. Niemniej nie obce mu są klimaty bluesa i rocka, które tu i ówdzie wplata w swoje kompozycje sięgając czasem częściej po gitary niż instrumenty klawiszowe. W ramach projektów SkalaColletive G.Bart daje o sobie znać brzmieniami nawiązującymi do rocka psychodelicznego lat '70, okraszając je solidną dawką efektów elektronicznych, wypełniając każdy zakamarek tła utworów przestrzeniami bliżej nieokreślonych dźwięków, ale też zdarza mu się zagrać melodię będącą kręgosłupem kompozycji.

W ramach SkalaCollective będziemy sukcesywnie uzupełniać oraz dodawać nowe informacje na temat działań Grzegorza 'G.Bart' Bartkowiaka, do śledzenia których gorąco zachęcamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz